Seksoholizm leczenie sexem

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i prac fizycznej, w który te sprawy dominują nad innymi, decydując o sensie życia". Przejawia się na różne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z koncentracji na główną w ostatnich latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przystania na ciekawe zachowania seksualne problem zapewne stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród obecnym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w nowych postaciach i konfiguracjach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzrostu grypy mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka zajmuje zły nacisk na drugie sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był jedynie materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.