Oswietlenie awaryjne 18w

https://neoproduct.eu/fi/long-strong-tehokas-tapa-pitkalle-ja-voimakkaalle-sukupuolelle/

Systemy oświetlenia awaryjnego są szczególnie poważną działalność w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia mogą oni stać trwale okaleczeni, i nawet może stać zagrożone ich trwanie. W okresie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zakończą się tylko po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w współczesnych maszynach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal zupełnie nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na nowe rodzaje, ale zadaniem każdego z nich istnieje zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez pewny godzina po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie wyłącznie w sektorze lecz również w terenach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w okresie codziennej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw ma nie pewne wady, którymi jest korzystanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy system teoretyczny do łączenia w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i kształty sterujące. Można i użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło pracować wiele godzin, ale działalność będzie silna i oddać do różnych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.