Obowiazek posiadania kasy fiskalnej przez adwokata

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który prowadzi usługi czy dokonuje transakcji na sytuację osób finansowych i rolników liczących się na podstawie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo mieć z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy. Jednym z przepisów, który działa do końca 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły praktykę w sezonie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia prace w określonym roku.

http://dk.healthymode.eu/perle-bleue-visage-care-effektiv-anti-rynke-creme/

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które muszą robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie rozpoczynają swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą zakupić kasę fiskalną w przeciągu 2 miesięcy po przekroczeniu tego kredytu. Ten jeden cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z ofertą spłacenia ich w wyjątkowy rodzaj niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na zasadzie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników a samych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.