Nerwica a depresja

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym punktem w teraźniejszych czasach. Dotyczy więc ze naprawy swego myślenia. Już cali jesteśmy łatwo i często brakuje nam momentu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może przekraczać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród ostatniego, że ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle komponują się z różnymi fobiami. Chory boi się pewnych rzeczy, zatem jego ciało reaguje to w "ciekawy" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, energii do dzieła, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często zarzucają się na kłopoty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei inne postaci z wszelkiego życia, podczas jakich tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego środek i chory oswaja się z konkretnymi sytuacjami. W poszczególnych przypadkach konieczne istnieje dodatkowo leczenie farmakologiczne. Ale same leki nigdy nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.